UWAGA
nowa oferta dla młodzieży!!!


Masz problem??

Masz wątpliwości??

Potrzebujesz pomocy??

Potrzebujesz wsparcia??

Chciałbyś z kimś porozmawiać na trudne dla Ciebie sprawy??

 

Napisz do psychologa Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lubieniu Kujawskim
na adres e-mail:

eporady.lubien@o2.pl

 

Dla kogo są e-porady:

Dla dzieci i młodzieży  powyżej 10 roku życia, potrzebujących wsparcia, pomocy, odczuwających dylematy życiowe, chcących z kimś porozmawiać na trudne dla nich tematy.

E-porady nie są:

Dla osób w poważnym kryzysie lub cierpiących na poważne zaburzenia psychiczne (w takim przypadku zalecamy jak najszybszy osobisty kontakt z psychologiem, psychiatrą lub innym specjalistą)

 Jak to działa?

1.     E-porady udzielane są wyłącznie e-mailem

2. W pierwszym e-mailu dokładnie określcie swój problem, zadajcie pytanie oraz jeśli uznacie, że jest to ważne w Waszym przypadku opiszcie również swoją sytuację osobistą (wiek, płeć, sytuacja szkolna, rodzinna itp).

3.    Bardzo ważne jest podanie w e-mailu również miejscowości lub gminy w której mieszkacie - porady udzielane są wyłącznie osobom podlegającym pod rejon działania Poradni w Lubieniu Kujawskim.

4. Postaram się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe (maksymalny czas oczekiwania na odpowiedź nie powinien przekroczyć 72 godzin).  Określę również czy zgłoszony problem może być omawiany w ramach e-porady. Jeśli Twój problem nie kwalifikuje się do tej formy pomocy przekaże Ci informację i zaproponuje inną formę pomocy.


Zalety  e-porad

1.  W szczególny sposób kontrolujecie to, co chcecie mi przekazać, możecie dostatecznie długo przemyśleć i właściwie opisać swój problem. E-maila możecie przed wysłaniem poprawiać tyle razy ile chcecie. Takie ubieranie w słowa swoich problemów bardzo często pomaga samemu zrozumieć swój problem i znaleźć na niego odpowiedź.

2. Poprzez e-poradę możecie zmniejszyć lub wyeliminować początkowe poczucie wstydu, zażenowania, zdenerwowania jakie może powstać przy bezpośrednim kontakcie.

3.    Dla niektórych osób bardziej komfortową jest sytuacja przez co łatwiej im opowiadać o swoim problemie, kiedy nie muszą być w bezpośrednim kontakcie z psychologiem.

4. Nie trzeba składać wniosku, informować rodziców czy nauczycieli. Nie trzeba wychodzić z domu oraz masz pewność, że nikt nie zobaczy Cię kiedy będziesz wychodził z gabinetu psychologa.

Wady e-porad:

1.  Brak natychmiastowej reakcji psychologa - na odpowiedź najczęściej trzeba czekać.

2.   Brak informacji niewerbalnych (ton głosu, gesty, spojrzenie itp.), co wpływa na obniżenie jakości relacji interpersonalnych; grozi to również powstawaniem nieporozumień związanych z wyrażaniem myśli i interpretowaniem tekstu.

3.      Brak bezpośredniego kontaktu  może sprawiać wrażenie, że to co przekazuje osoba pomagająca jest pozbawione jakiegokolwiek zaangażowania emocjonalnego.

.Kto udziela e-porad?

Wszystkie e-porady udzielane są  przez psychologa mgr Dorotę Urbaniak. Jeśli zaistnieje potrzeba problem zostanie skonsultowany z pedagogiem lub logopedą. Psychologa oraz konsultantów obowiązuje bezwzględna tajemnica i dyskrecja. Z zachowania tajemnicy zwalnia jedynie sytuacja zagrożenia zdrowia lub życia klienta lub osób z jego otoczenia.Działanie Poradni i tym samym udzielanie e-porad jest inspirowane Kodeksem Etyczno - Zawodowym Psychologów

(http://www.ptp.org.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=29).

Zastrzegamy sobie prawo do odmówienia porady za pośrednictwem internetu jeśli uznamy, że osoba, która chce skorzystać z usługi e-porady potrzebna jest bezpośrednia pomoc. Służymy jednocześnie informacjami gdzie można taką pomoc otrzymać.